befared fabryka reduktorów i motoreduktorów

Początki działalności FRiM "BEFARED" S.A. związane są z założoną w Białej przez Edmunda Szmeję z Kobiernic Fabryką Maszyn i Odlewnią Żeliwa. Produkowano tu przez dziesiątki lat maszyny dla przemysłu górniczo-hutniczego, materiałów budowlanych i spożywczego.

 1. Metoda Kaizen Rekord.ERP

  REKORD.ERP a ciągłe doskonalenie w duchu KAIZEN

  Jednym głównych narzędzi towarzyszących procesowi wdrażania Lean Manufacturing jest Kaizen, czyli proces ciągłego doskonalenia, który może przebiegać w różnej formule, z wykorzystaniem różnych narzędzi.

 2. edeklaracje Rekord SI

  eDeklaracje – czyli jeszcze łatwiejsze wystawianie PITów

  Program e- Deklaracje autorstwa firmy Rekord SI został stworzony w celu ułatwienia przedsiębiorcom rozliczenia się z urzędem skarbowym.

 3. wdrożenie w zakłądzie Europa Systems

  Komputer planuje i nadzoruje produkcję mebli

  Wytwórcy mebli borykają się dziś z coraz bardziej złożonymi problemami produkcyjnymi. Ich wyroby muszą być nie tylko wysokiej jakość, ale również w coraz szerszym wyborze.

 4. wdrożenie w zakłądzie Europa Systems

  Wdrożenie w firmie Europa Systems

  Europa Systems Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji nowoczesnych urządzeń i systemów do transportu wewnętrznego, podejmując się realizacji kompleksowych przedsięwzięć w tej dziedzinie.

 5. wdrożenie w zakłądzie bumar - łabędy

  Wdrożenie w zakładzie Bumar- Łabędy

  Zakład Produkcji Specjalnej Bumar-Łabędy sp. z o.o. pod koniec 2002 r. został wyodrębniony z Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy SA jako samodzielna spółka zależna z o.

 6. analiza przesiębiorstwa

  Analiza przedsiębiorstwa i projekt automatyzacji pozyskiwania danych z maszyn i urządzeń warsztatu produkcyjnego

  W przedsiębiorstwach produkcyjnych wyraźnie zauważalna jest luka pomiędzy halą produkcyjną, gdzie w czasie rzeczywistym odbywa się sterowanie, wizualizacja i bezpośredni nadzór nad procesami produkcyjnymi, a procesem biznesowym (znajdującym swoje odzwierciedlenie np w systemie klasy ERP).