REKORD wygrywa prestiżową nagrodę

Firma REKORD Systemy Informatyczne zdobyła kolejną, nobilitującą nagrodę. Po tytule "Dobrodzieja sportu 2008" w stolicy Podbeskidzia, tym razem spółka REKORD Systemy Informatyczne otrzymała tytuł "Firmy 2008 roku" w Bielsku-Białej.


kobuz2009Materialnym wyróżnieniem dla prezesa REKORD-u - Janusza Szymury oraz pracowników firmy jest symboliczna statuetka Kobuza. Zaszczyt i honor jest niewymierny. - Faktycznie, od grudnia ubiegłego roku spadł na nas deszcz nagród - przyznaje uradowany prezes zarządu Rekord SI. - Tylko w tym krótkim okresie czasu uhonorowano nas główną nagrodą w ogólnopolskim konkursie "Przedsiębiorstwo Fair Play" i nominacją do tytułu "Lidera polskiego biznesu". Uznano nas "Dobrodziejem sportu 2008 roku" w Bielsku-Białej.  Niejako po drodze nasze młodzieżowe zespoły sięgnęły po mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski w futsalu. Teraz doszedł do tych zaszczytów tytuł "Firmy Roku" w naszym mieście. To już trzecie tego rodzaju wyróżnienie w naszym dorobku. I dlatego kiedy w trakcie uroczystości w bielskim Ratuszu zapytano mnie o pierwsze osobiste odczucia, powiedziałem: czuje się niczym autor hat-tricka, zdobywcy trzech goli. Pamiętam jednak, że podobnie jak w futsalu i w futbolu, o sukcesie w biznesie decyduje praca zespołowa, toteż ten zaszczytny tytuł dedykuję wszystkim moim współpracownikom. Bez nich ten sukces byłby niemożliwy do osiągnięcia. Dodatkową satysfakcję daje fakt, że tym razem wyboru "Firmy Roku" według nowej formuły. Przyznano tylko jeden taki tytuł i wręczono tylko jedną statuetkę Kobuza, a konkurencja była mocna - nie skrywa J.Szymura.


W tej "konkurencji" Rekord SI wyprzedził m.in. Fiat Auto Poland, Intergos i sieć restauracji, których właścicielem są Maria i Fulvio Viola.


W konkursie uczestniczyły firmy i przedsiębiorcy zarejestrowani na terenie miasta, nie zalegający z płatnościami na rzecz Gminy, Skarbu Państwa i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W tej edycji konkursu nie mogły brać udziału firmy, które zostały laureatami w poprzednich dwóch latach.


Kapituła Konkursu Firma Roku pracowała pod kierownictwem Przewodniczącego, którym jest Zbigniew Michniowski, zastępca prezydenta Miasta Bielska-Białej. Członkowie Kapituły którą stanowią ponadto: naczelnicy Wydziałów Promocji Miasta i Strategii i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego, Prezes Rady Izby Rzemieślniczej, Prezes Stowarzyszenia Bielskie Centrum Przedsiębiorczości i przedstawiciel Bielskiej Loży Business Centre Club oceniała następujące kryteria:

- wartość zysku netto do wartości sprzedaży,

- wartość eksportu do wartości sprzedaży,

- wartość inwestycji do wartości sprzedaży,

- wartość zysku netto do zatrudnienia,

- średnią płacę w przedsiębiorstwie,

- wzrost zatrudnienia,

- podejmowaną na rzecz miasta działalność sponsoringową i promocyjną,

- podejmowane działania proekologiczne,

- podejmowanie działań na rzecz tworzenia stanowiska pracy dla osób niepełnosprawnych,

- inne.


Przy ocenie brano także pod uwagę certyfikaty potwierdzające jakość wytwarzanych produktów i świadczonych usług oraz dodatkowo uwzględniano takie aspekty, jak opinia środowiska i tradycje firmy.


W swoim wystąpieniu Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej, podkreślił: - Tradycyjnie jak co roku staramy się nagrodzić najlepszych z najlepszych, firmy, które są znane, mają ogromne osiągnięcia. Pozycja naszego miasta dzięki funkcjonowaniu tych firm odbija się w rożnego rodzaju rankingach. Bez firm  miasto nie mogłoby się tak wspaniale rozwijać jak ma to miejsce teraz.


Zapraszamy do zapoznania się z prezentację firmy przygotowanej przez organizatorów konkursu.


{tab=Prezentacja}

{flv}2009_firmaroku{/flv}