Firma REKORD SI rozpoczęła proces kompleksowej reinformatyzacji Bielskich Zakładów Obuwia "Befado".

 Spółka jest producentem jednej z najlepiej rozpoznawalnych marek obuwia w Polsce jak również znaczącym eksporterem na rynki światowe. Prawie osiemdziesięcioletnia działalność, ugruntowała obraz prężnego i stabilnego przedsiębiorstwa. Zarząd firmy zawsze starał się implementować innowacyjne technologie. W wyniku takiej strategii, już na początku lat 90, "BEFADO" była jedną z najlepiej zinformatyzowanych spółek na terenie miasta Bielsko-Biała. W owym czasie działalność opierała się na Dos-owym systemie MANAGER autorstwa REKORD SI. Od kilku lat spółka poszukiwała na rynku producenta, który zastąpi istniejące środowisko informatyczne, rozwiązaniem nowszym i pozwalającym podejmować nowe wyzwania rynkowe. W wyniku podjętych analiz firma zdecydowała się na kontynuację współpracy z dotychczasowym dostawcą.  W efekcie uzgodnień obecny system (MANAGER - DOS) zostanie zastąpiony innowacyjnym oprogramowanie klasy ERP/ERPII o nazwie Rekord.ERP. W pierwszej kolejności wdrożeniem zostaną objęte procesy, które obecnie są wspierane przez moduły informatyczne.    W następnym etapie implementacja zostanie rozszerzona o kolejne funkcjonalności min:

- Wszechstronny system przygotowania, planowania i sterowania produkcją,
- Innowacyjne narzędzia identyfikacji, lokalizacji obrotu magazynowego w oparciu o kolektory danych i kody kreskowe,
- Internetowe(przeglądarkowe) systemy analityczne oraz aplikacje ostrzegania i informowania o zdarzeniach zdefiniowanych przez użytkownika,
- Aplikacje zarządzania relacjami z klientami oraz wspomagające pracę handlowców w terenie, …

Prawie 15 letnia znajomość procesów biznesowych w firmie "BEFADO" oraz dotychczasowa współpraca na partnerskich zasadach pozwala mieć pełne przekonanie o sukcesie wdrożeniowym, którego pełnych efektów możemy się spodziewać końcem 2009 roku.