W miesiącu marcu 2009 roku w siedzibie firmy „METCHEM” sp. z o.o. w Wadowicach został podpisany protokół zakończenia wdrożenia systemu Rekord.ERP.  W ten sposób zamknięto pierwszy etap implementacji zintegrowanego systemu informatycznego, który objął swoim działaniem cały obszar finansowy, kadrowo-płacowy, produkcyjny oraz logistyczno-handlowy przedsiębiorstwa.

 

Metchem Sp. z o.o.Firma specjalizuje się w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dla producentów branży motoryzacyjnej oraz sprzętu AGD. Odbiorcami produktów są min. Fiat, Valeo, Electrolux, Eaton, Visteon. Wytwarzane produkty są montowane w samochodach takich marek jak: Fiat, Volvo, BMW, Volkswagen, Toyota i innych.

 

Obecnie „METCHEM” zatrudnia około 200 pracowników.


Dzięki  zaangażowaniu kierownictwa firmy oraz jej pracowników udało się z sukcesem zrealizować większość celów zaplanowanych do uzyskania w studium przedwdrożeniowym (modelu pracy w systemie Rekord.ERP).


Jednym z kluczowych efektów niniejszego wdrożenia jest  usprawnienie obrotu magazynowego, zwłaszcza w zakresie ewidencji wyrobowej / półfabrykatowej. Wyprodukowane wyroby na etapie spływu produkcji trafiają do opakowań z etykietami identyfikacyjnymi. Każda z etykiet posiada wygenerowany, unikalny numer seryjny w oparciu o który odbywa się przyjęcie produktów na magazyn (PW) oraz ich wydanie (WZ). Całość przyjęć, wydań i przesunięć magazynowych dla wyrobów i półwyrobów jest wykonywana z wykorzystaniem terminali mobilnych (palmtopów przemysłowych). Wygoda tego rozwiązania jest doceniana przez pracowników magazynów także w trakcie przeprowadzanych inwentaryzacji (czas przeprowadzania standardowego spisu z natury z wykorzystaniem terminali mobilnych i aplikacji tGM uległ skróceniu z trzech do jednego dnia).   W przyszłości firma ma zamiar realizować projekt integracji parku maszynowego z systemem Rekord.ERP. Docelowa funkcjonalność ww. projektu pozwoli na automatyzację rejestracji wykonania produkcji (wraz z automatyczną rejestracją ew. niezgodności) oraz wybranych parametrów procesu produkcyjnego.

 

{tab=Zdjęcia}{galeria}Metchem{/galeria}


www.metchem.pl