aut

 Rok 2010 dla firmy Rekord w zakresie rozwoju systemu Rekord.ERP będzie przede wszystkim próbą zaistnienia na rynku rozwiązań informatycznych do operacyjnego zarządzania warsztatem produkcyjnym w czasie rzeczywistym oraz systemów w zakresie: nadrzędnej wizualizacji procesów HMI / SCADA, rozwiązań mobilnych i systemów MES.

 

Kluczem do sukcesu w tym zakresie będzie optymalizacja wymiany informacji na różnych etapach produkcji, w których pracownicy muszą być na bieżąco z danymi dotyczącymi pracy urządzeń, zadań do wykonania oraz wskaźników wydajności procesu. Aby ten przepływ informacji usprawnić, potrzebne są jednak odpowiednie narzędzia.


W poszukiwaniu narzędzi z „górnej półki” Rekord sięgnął po sprawdzone, wysoko oceniane i przetestowane na całym świecie rozwiązania marki Wonderware.

Rekord uzyskał tytuł „Wonderware – Registered System Integrator” i posiada platformę Wonderware Development Studio pozwalającą na tworzenie własnych aplikacji w ww. wymienionym zakresie.

W najbliższych planach firmy jest wykonanie pilotażowego projektu dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w zakresie automatycznego pozyskania informacji o zaawansowaniu produkcji na danym stanowisku. Wstępne założenie obejmują także pełną integrację z pakietem Rekord.ERP.

 

Marka Wonderware należy do koncernu Invensys. Invensys Operations Management jest wiodącym globalnym dostawcą technologii w zakresie automatyki i informatyki, systemów, rozwiązań informatycznych, usług i konsultacji dla branż produkcyjnych i infrastrukturalnych. Rozwiązania Invensys Operations Management obejmują urządzenia kontrolno-pomiarowe, systemy bezpieczeństwa i rozproszonego sterowania, szeroki zakres oprogramowania do zarządzania operacyjnego w czasie rzeczywistym.

 

Wonderware jako pierwsza firma:
- zaprezentowała produkt dla wizualizacji wykorzystujący platformę Windows,
- użyła technologii programowania obiektowego,
- zastosowała wizardy dla zwiększenia funkcjonalności,
- wprowadziła relacyjną bazę danych czasu rzeczywistego,
- zaoferowała produkt do śledzenia produkcji na platformie Windows,
- zaprezentowała licencjonowanie bez wykorzystania klucza,
- stworzyła zintegrowany pakiet wizualizacyjny dla przemysłu.
W Polsce autoryzowanym dystrybutorem produktów Wonderware jest firma ASTOR z Krakowa.


Opracował:  Arkadiusz Szczotka


Wiecej informacji: ,