W dniu 25.05.2010 r. o godz. 17.00 na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej odbyło się kolejne spotkanie Klubu Przedsiębiorcy organizowane przez Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu. Tematyka zorganizowanej konferencji była skoncentrowana wokół projektu polskiego sztucznego serca a gościem specjalnym był Pan Andrzej Bida - Dyrektor Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religi. Podczas spotkania można było między innymi obejrzeć film traktujący o rozwoju projektu sztucznego serca oraz kardiochirurgii w Polsce. Innym ciekawym punktem zebrania było przedstawienie aktualnych informacji dotyczących Bielska - Białej przedstawionych przez Prezydenta Miasta - Pana Jacka Krywulta a także prezentacja Pani Iwony Purzyckiej - Dyrektora Muzeum dotycząca historii zamku oraz muzeum, które się w nim znajduje.

Na zakończenie konferencji została zaprezentowana prelekcja sponsora spotkania - firmy REKORD Systemy Informatyczne. Tematem przewodnim prezentacji było przedstawienie oferty w zakresie kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstwa w oparciu o zintegrowany pakiet Rekord.ERP. W swoim wystąpieniu Prezes Zarządu – Pan Janusz Szymura wspomniał także o społecznej odpowiedzialności w biznesie (CSR).
Uznanie wśród słuchaczy wzbudziła działalność firmy na rzecz bielskiego sportu szczególnie jeżeli chodzi o działanie na rzecz dzieci i młodzieży. Firma REKORD blisko połowę swoich zysków przekazuje na sponsoring Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego  - klubu, który oprócz drużyn seniorów uczestniczących w rozgrywkach Piłki Nożnej i Futsalu, zajmuje się szkoleniem piłkarskim 250 dzieci i młodzieży. Nie bez znaczenia jest także inwestycja w rozbudowę Ośrodka Sportowo-Szkoleniowego REKORD dzierżawionego od władz miasta Bielska-Białej. Po przejęciu w 2000 roku deficytowego obiektu, została całkowicie zmodernizowana infrastruktura hotelowa, hala sportowa, stadion piłkarski z widownią na ponad 1000 osób oraz wybudowane zostały 2 nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią.
To wszystko powoduje jednak, że firma znana jest nie tylko z branży informatycznej ale także z propagowania różnych form aktywności w tym przede wszystkim szeroko rozumianej promocji sportu. Powyższe działania skutecznie wpływają na zwiększenie wiarygodności i rozpoznawalności firmy na rynku a także utrwalenie pozytywnej i mocnej marki produktu jak i samej firmy. Między innymi dzięki temu bielska firma otrzymała w styczniu br. prestiżowy tytuł Lidera Polskiego Biznesu. REKORD jest także aktualną Firmą Roku – Janusz Szymura komentując przełożenie konkursu Firma Roku w Bielsku – Białej z miesiąca marca na drugą połowę roku podkreślił, iż w tej sytuacji przez dłuższy niż tradycyjnie okres czasu, będzie piastować tytuł najlepszej firmy w Bielsku – Białej. Dzięki powyższemu można jasno stwierdzić, że inwestowanie środków w działalność poza biznesową wprost przekłada się na sukcesy w biznesie a także pozytywne postrzeganie firmy.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu w Bielsku - Białej – więcej na temat organizowanych przez nią inicjatyw można przeczytać na stronie: http://www.cci.pl/

Opracował: Robert Gawlak