Miesiąc październik w kalendarium wydarzeń firmy REKORD jednoznacznie kojarzy się z coroczną konferencją "Forum Użytkowników pakietu Rekord.ERP”. Nie inaczej było w tym roku gdyż w dniach 7-8 października 2010 roku w Ośrodku Szkoleniowym REKORD odbyła się już 9 edycja tego wydarzenia. Spotkanie jak zwykle cieszyło się sporym zainteresowaniem i jak co roku pozwoliło zgromadzić licznych użytkowników oprogramowania autorstwa naszej firmy.

Konferencję tradycyjnie otworzył Janusz Szymura – Prezes Zarządu firmy REKORD. W trakcie swojego wystąpienia zaznajomił słuchaczy z kierunkami rozwoju produktów firmy oraz strategią realizowaną na rynku przedsiębiorstw. W swojej prezentacji zwrócił szczególną uwagę na ciągłe inwestowanie firmy w produkcję aplikacji opartych o najnowsze technologię przeglądarkowe (trójwarstwowe). W pierwszej kolejności rozwijane są systemy, które mają bezpośredni wpływ na kontakty przedsiębiorstw z ich kontrahentami. W związku z powyższym tegoroczna konferencja była sceną premiery systemu e-Zgłoszenia, nowej aplikacji w pakiecie Rekord.ERP. Jest to narzędzie, które pozwala naszym Klientom zgłosić sprawy do firmy REKORD i śledzić stan ich realizacji. Oczywiście wszystko z wykorzystaniem przeglądarki internetowej.

Prezes wyraził nadzieje, że ta forma komunikacji znajdzie również zastosowanie u naszych użytkowników, jako efektywne narzędzie komunikacji z ich kontrahentami. W trosce o jak najwyższy poziom oferowanego oprogramowania REKORD wprowadził także nowy wewnętrzny system do zarządzania projektami Jira firmy Atlassian, który między innymi pozwala już na etapie produkcji oprogramowania wyśledzić i usunąć błędy a także efektywnie zarządzać nowymi wersjami systemów.

Na uwagę zasługuje także podana wiadomość o prowadzonych pracach opartych o nowe środowisko programistyczne Visual Studio 2010 firmy Microsoft.

Mając na względzie zapewnienie jak najwyższych standardów bezpieczeństwa informacji firma jest w trakcie certyfikowania normy ISO 27001. Miniony rok upłynął również pod znakiem optymalizacji rozwiązań finansowo-kadrowych. W efekcie uczestnicy mogli zapoznać się z systemem planowania finansowego (e-Budżet) oraz portalem pracowniczym (e-HR).

Tematyka finansowa była także wątkiem przewodnim wykładu Profesora Józefa Matuszka, który tym razem skupił uwagę słuchaczy na rozliczeniu kosztów produkcji. Jak wiemy jest to dziedzina szczególnie bliska Panu Profesorowi. Przedstawione przykłady przekonały nas jak niewielkie zmiany w podejściu do kalkulacji kosztów pośrednich, mają diametralny wpływ na trafność ustalenia ceny sprzedaży a w konsekwencji rentowność produkcji. Dalsze prelekcje pierwszego dnia skupiły się głównie wokół nowych funkcjonalności w oprogramowaniu autorstwa firmy REKORD.

Tradycją już jest rozgrywanie meczu piłki nożnej pomiędzy pracownikami firmy REKORD a użytkownikami pakietu Rekord.ERP. Dzięki świetnej postawie oraz ogromnemu poświęceniu zawodników obu drużyn mecz stał się emocjonującym widowiskiem, gdzie do samego końca spotkania nie można było wytypować pewnego zwycięzcy. Ostatecznie drużyna pracowników firmy REKORD wygrała mecz przewagą jednego gola 7:6, a wyjątkową formę wykazał Prezes Janusz Szymura zdobywając 4 bramki.

Podczas uroczystej kolacji miłym akcentem spotkania było wręczenie przez Prezesa Zarządu dwóch nagród specjalnych dla wieloletnich współpracowników firmy w dowód uznania profesjonalizmu zawodowego oraz podziękowaniu za dotychczasową współpracę. Nagrody dostali Pan Jan Moniewski oraz Pan Piotr Guzik.

Drugiego dnia najciekawszym punktem programu był panel dyskusyjny analizujący studia przypadków. Swoje rozwiązania prezentowali sami użytkownicy pakietu Rekord.ERP: Pan Andrzej Ciżbok z Bielskich Zakładów Obuwia „BEFADO” oraz Pan Paweł Grzegorowski z firmy Anwis z Włocławka. Prezentacje stanowiły okazję do wymiany doświadczeń, podzielenia się problemami z okresu wdrożenia oraz sugestiami na temat kierunków rozwoju pakietu Rekord.ERP.

Innym interesującym akcentem drugiego dnia konferencji było wystąpienie Pana Sławomira Kłosa dotyczące optymalizacji stanów magazynowych wg. metod statystycznych oraz zagadnienia związane z obsługą transportu. Powyższe funkcjonalności stanowią aplikacje, które są uzupełnieniem pakietu Rekord.ERP produkowanym przez partnerską firmę Converse z Zielonej Góry.

Podsumowując konferencję należą się podziękowania wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, oraz prelegentom za wkład w przygotowanie swoich wystąpień. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas zaowocuje pogłębieniem dotychczasowej współpracy i serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w konferencji w przyszłym roku.


Opracował: Robert Gawlak


{tab=galeria}{imageshow sl=8 sc=2 /}