W dniach 11-12 października 2012 roku w Ośrodku Szkoleniowym REKORD odbyła się konferencja pod nazwą "Forum Użytkowników systemu Rekord.ERP". Jesienne spotkanie przedstawicieli przemysłu co roku cieszy się dużym  zainteresowaniem ze strony użytkowników oprogramowania autorstwa REKORDU.

Konferencję rozpoczął Prezes Zarządu firmy REKORD – Janusz Szymura, który po przedstawieniu harmonogramu spotkania, zaznajomił słuchaczy z kierunkami rozwoju produktów firmy oraz strategią realizowaną na rynku przedsiębiorstw. W części poświęconej prezentacji firmy, Prezes zaprezentował nowo-wybudowany budynek Szkoły Mistrzostwa Sportowego, w której odbyły się drugiego dnia kolejne prelekcje. W części poświęconej systemowi ERP podkreślony został z kolei  funkcjonalny rozwój dotychczasowych aplikacji oraz ich współpraca z systemami MES. Prezes Szymura stwierdził, iż istotną kwestią jest prowadzenie projektów informatycznych w metodologii PRINCE 2, co owocuje oszczędnościami zarówno kosztów, jak  i czasu realizacji projektów.

Mówiąc o firmie REKORD, Prezes podkreślał, że o jej pewnej i stabilnej pozycjina rynku świadczą nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Rekord w ciągu ostatniego roku w konkursach ogólnopolskich, a do najważniejszych należą:

 • zdobycie po raz 3 głównej nagrody Fair Play,
 • zdobycie po raz 4 tytułu Firma Roku w Bielsku-Białej,
 • wyróżnienie odznaką Zasłużony dla Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku - Białej.

Z wymienioną wyżej uczelnią Rekord współpracuje od kilkunastu lat, a na bazie systemu REKORD.ERP powstały już trzy prace doktorskie oraz kilkadziesiąt prac inżynierskich i magisterskich. W związku z tym, kolejny wykład wygłosił prof. dr hab. inż. Józef Matuszek - Kierownik Katedry Inżynierii Produkcji Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Mówił on o rozwoju i zastosowaniu systemów informatycznych w przedsiębiorstwach w warunkach współczesnego świata, a także o kwestiach związanych z finansowaniem innowacyjności i badań w przedsiębiorstwach w Unii Europejskiej do roku 2020.

W dalszej części konferencji w bloku  programowym prowadzonym przez konsultantów firmy REKORD, poruszone zostały kwestie związane z rozwojem systemów produkcyjnych. Jednymi z ciekawszych tematów były:

 • Systemy Rekord.ERP w kontekście procesów zarządzania jakością w sferze produkcji, logistyki  i dokumentacji procedur,
 • Planowanie operacyjne oraz modelowanie przepływu pracy w Rekord.ERP w oparciu o Ekran planisty oraz narzędzia powiązane.

Jednym z najważniejszych punktów konferencji był organizowany po raz kolejny konkurs na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem, którego organizatorem była Fundacja Centrum Nowych Technologii. W czasie popołudniowej sesji uczestnicy konkursu przedstawili swoje pomysły:

 • Iwona Marczewska- PMP Poland sp. Z o.o.– Nowe  zastosowanie kodów kreskowych,
 • Bogdan Gawełek – Elektrometal S.A.- Projekt zastosowania inteligentnych samojezdnych paneli dotykowych wspomagających rejestrację produkcji na wydziałach montażowych,
 • Marcin Brożek – Masterform S.A.- parametryzacja systemu Rekord.ERP na potrzeby przedsiębiorstwa branży metalowej,
 • Paweł Grzegorowski- Anwis POLSKA sp. Z o.o.- automatyzacja obsługi zamówień na przykładzie firmy ANWIS,
 • Grzegorz Kaplita – Nicromet sp. Z o.o. – Rozwój Rekord.ERP z wykorzystaniem technologii XML,
 • Marcin Majewski – Europa Systems – Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w firmie Europa Systems,
 • Jan Moniewski - Inofama S.A.– Automatyzacja rozliczeń w systemie Rekord.ERP (rozliczanie odchyleń).

Rozstrzygnięcie konkursu, które było - nota bene - niełatwym zadaniem, nastąpiło podczas uroczystej wieczornej kolacji. Kapituła pod przewodnictwem Prezesa Fundacji Centrum Nowych Technologii - prof. dr hab. Józefa Matuszka podjęła decyzję o przyznaniu następujących nagród:

I miejsce - Bogdan Gawełek
II miejsce - Marcin Majewski
III miejsce - Grzegorz Kaplita
wyróżnienie - Iwona Marczewska
wyróżnienie - Paweł Grzegorowski
wyróżnienie - Marcin Brożek
wyróżnienie - Jan Moniewski

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy realizacji w swoich przedsiębiorstwach zaawansowanych projektów informatycznych. Projekty te nie tylko ułatwiają  pracę użytkownikom, ale i przynoszą wymierne korzyści biznesowe firmie.

Tradycyjnie, podczas spotkania przyznana została także nagroda „Informatyka Roku”. W tym roku otrzymał ją Marcin Brożek z firmy Masterform. Dla przypomnienia – nagroda ta jest przyznawana przez REKORD w uznaniu za profesjonalizm zawodowy oraz umiejętność komunikacji z użytkownikami i dostawcą oprogramowania.

Nieodłącznym elementem konferencji był oczywiście mecz piłki nożnej pomiędzy pracownikami firmy REKORD, a użytkownikami pakietu Rekord.ERP. I tak, po niezwykle emocjonującym meczu i niezwykłej postawie Piotra Guzika, szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść klientów Rekordu, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:4.

Podczas części artystycznej wieczoru wystąpił niezwykle utalentowany duet Kasia & Paula, które poprzez harfę i skrzypce łączą dwa muzyczne światy, tworząc "ogień i wodę muzycznej przestrzeni".

Drugi dzień konferencji otworzył dyrektor Wojciech Sikora, który zaprezentował aplikację LIDER2 - system BI napisany w nowoczesnej technologii, który jest następcą flagowego produktu Rekordu. W kolejnych wystąpieniach system finansowy i kadrowo-płacowy przedstawiali specjaliści Pionu Wdrożeń, a nowości w systemach produkcyjno- logistycznych - specjaliści ds. systemów produkcyjnych. Ostatnim prelegentem był dr Janusz Mleczko, który zaprezentował film (powstały dzięki uprzejmości firmy Elektrometal) o tym, jak efektywnie wykorzystywać kody RFID.

Podsumowując konferencję,  Prezes Janusz Szymura podziękował wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, a prelegentom za wkład w przygotowanie swoich wystąpień. Wyraził on jednocześnie przekonanie, że konferencja zaowocuje pogłębieniem dotychczasowej współpracy i zaprosił  wszystkich do uczestnictwa w kolejnej edycji konferencji.