Zakończyło się wdrożenie pakietu Rekord.ERP u krajowego lidera w produkcji rolet i markiz -  Vertex S.A. z Czechowic - Dziedzic, firmy wchodzącej w skład fińskiej grupy Pisla. Specjaliści Rekordu zaproponowali Klientowi zintegrowane rozwiązanie dotyczące pełnego wspomagania procesów biznesowych. W związku z tym, wdrożenie objęło obszary takie, jak: finanse, sprzedaż, gospodarka materiałowa, produkcja oraz portal analityczny. W jego trakcie zastosowano jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie wytwarzania wyrobów o bardzo dużej ilości opcji wykonania dopasowanych do potrzeb Klienta. W efekcie, moduły sprzedażowo-produkcyjne pracują na rekordowo krótkim indeksie wyrobowym. Całość kartoteki wyrobów, obejmującą kilka milionów pozycji, zamknięto na mniej niż 200 pozycjach indeksów rodzin wyrobów. Indeksy te zawierają dedykowany konfigurator, który zapewnia walidację poprawności wyboru opcji konfiguracji wraz z doborem ceny. Dodatkowo, zapis struktury wyrobu oraz marszruty procesu wytwarzania zyskał postać algorytmiczną, a sama dokumentacja produkcyjna generowana jest w oparciu o szablony i dystrybuowana zbiorczo.

Niewątpliwą korzyścią dla Klienta jest jednolita baza wiedzy o wyrobie, kompleksowe zarządzanie procesami biznesowymi, jak również możliwość prowadzenia sprzedaży w oparciu o konfigurator, zwalniający poniekąd z potrzeby "myślenia" o możliwościach technicznych wykonania i polityce cenowej.

Warto dodać, że wdrożenie w firmie Vertex S.A. prowadzone było metodą ewolucyjną: po integracji z dotychczasowym oprogramowaniem nastąpiła stopniowa wymiana modułów w poszczególnych obszarach, co umożliwiło zamknięcie procesu wdrożeniem modułów sprzedażowych i produkcyjnych.