REKORD otrzymuje tytuł Lidera Rynku Informatycznego 2010 na Śląsku

05 kwiecień 2011

W dniu 1 kwietnia 2011 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Katowice po raz pierwszy odbył się prestiżowy plebiscyt „EURO-GMINA EURO-PARTNER” dla województwa śląskiego. Mimo, iż data wskazuje na prima aprilis to Kapituła Plebiscytu, w skład której weszli Starostowie z województwa śląskiego, eksperci z Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego a także ekonomiści i pracownicy naukowi całkiem na poważnie przyznała certyfikaty dla gmin i przedsiębiorstw spełniających standardy Unii Europejskiej.

Wśród zaszczytnego grona nagrodzonych znalazła się także firma REKORD Systemy Informatyczne otrzymując tytuł Lidera Rynku Informatycznego 2010 oraz certyfikat „EURO PARTNER” za dotychczasowe osiągnięcia biznesowe. Niewątpliwie na decyzję Kapituły Plebiscytu wpływ miało to, że ponad połowa urzędów miast i gmin a także starostw na terenie województwa śląskiego korzysta z oprogramowania autorstwa naszej firmy. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż w ostatnim czasie REKORD zrealizował w województwie śląskim dziewięć projektów dofinansowanych z funduszy UE  dotyczących dostawy i wdrożenia nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla administracji samorządowej.

Plebiscyt został zorganizowany pod Patronatem Ministra Gospodarki Wicepremiera Waldemara Pawlaka, Wojewody Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, Marszałka Województwa Adama Matusiewicza a patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały TVP Katowice oraz Radio Katowice. Bardzo cieszy nas docenienie osiągnięć naszej firmy w tym niekomercyjnym wydarzeniu a także uhonorowanie tytułem „EURO GMINA” wiele samorządów korzystających z oprogramowania REKORDU. Jest to dla nas niewątpliwa mobilizacja do dalszej wytężonej pracy nad pakietem RATUSZ służącym do efektywnego zarządzania gminą.  Na koniec serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom plebiscytu.

Opracował: Robert Gawlak