„Dzień przedsiębiorczości” w firmie REKORD – program dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

28 marzec 2011

logo fundacja31 marca 2011 roku Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy honorowym patronacie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego po raz ósmy organizuje „Dzień przedsiębiorczości”. Jest to program jednodniowych praktyk skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych mający na celu pomoc przy podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W tym roku do programu przystąpiła także firma REKORD Systemy Informatyczne oferując uczniom praktyki w dziedzinie Systemów Zarządzania Produkcją. Pozwoli to osobom odbywającym praktykę na poznanie specyfiki wykonywanego zawodu a także zdobycie wiedzy na temat kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonywania danej profesji.

W ostatnim roku szkolnym w „Dniu przedsiębiorczości” wzięło udział ponad 45 tysięcy uczniów z ponad 600 szkół a także 19 tysięcy firm i instytucji, podczas programu pomagało im 45 tysięcy wolontariuszy. Za organizację "Dnia przedsiębiorczości" Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono w kategorii "Inicjatywy Edukacyjne". Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie www.junior.org.pl

Opracował: Robert Gawlak