Janusz Szymura fundatorem nowej szkoły

24 wrzesień 2012

Uroczyste otwarcie nowego budynku Szkoły Mistrzostwa Sportowego REKORD zlokalizowanego w Cygańskim Lesie przy ul. Startowej 29 nastąpi już w środę 26 września br. o godzinie 15.30.


Do tej pory uczniowie Szkoły kształcili się w wynajmowanych pomieszczeniach zlokalizowanych przy ul. Gen. M. Boruty – Spiechowicza 24 w Bielsku – Białej, skąd trzeba ich było dowozić autokarami na treningi do Ośrodka Sportowo – Szkoleniowego w Cygańskim Lesie.

Dzięki wysiłkowi finansowemu głównego fundatora Szkoły – Janusza Szymury, w rekordowym czasie jednego roku, powstała trzykondygnacyjna placówka o powierzchni użytkowej ponad 1700 metrów kwadratowych i kubaturze blisko ośmiu i pół tysiąca metrów sześciennych. Budynek mieści m.in. osiem klas lekcyjnych, pracownie - komputerową i językową, aulę i bibliotekę oraz zaplecze socjalne. Przy Szkole powstały również 2 nowe boiska: treningowe oraz wielofunkcyjne. Całkowity koszt budowy Szkoły wyniósł 6,5 mln złotych.

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe REKORD, w którym pod okiem szesnastu szkoleniowców trenuje trzystu młodych zawodników, prowadzi działalność w zakresie edukacji  młodzieży w ramach niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego od września 2010 roku. Sam Klub powstał w 1994 roku. W czerwcu 2000 roku wydzierżawił on od Gminy Bielsko-Biała zdewastowany Ośrodek Sportowy  przy ul. Startowej w Bielsku – Białej, gdzie przeprowadzono wpierw generalny remont części hotelowej, a następnie modernizację i rozbudowę  wszystkich elementów infrastruktury sportowej. Wyremontowany Ośrodek stał się siedzibą BTS REKORD, ale jest też udostępniany i chętnie wykorzystywany przez mieszkańców i firmy regionu Podbeskidzia, między innymi do: rozgrywek amatorskich, turniejów piłkarskich, imprez rekreacyjnych, festynów i wielu innych. Od wielu lat klienci Rekordu korzystają z Ośrodka w trakcie szkoleń i konferencji informatycznych.

Środki na remont i rozbudowę Ośrodka pochodziły w całości od głównego sponsora Klubu, jakim jest firma Rekord SI. Przypomnijmy, że w czerwcu br.  firma uznana została za „Firmę Roku Miasta Bielska – Białej 2012”. Rekord SI co roku przeznacza na finansowanie sportu dzieci i młodzieży połowę swoich zysków.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Klientów firmy REKORD SI do udziału w uroczystości otwarcia nowej Szkoły, które odbędzie się 26.09 br.(środa)

więcej na stronie www.bts.rekord.com.pl