REKORD SI w corocznym raporcie 200 największych firm informatycznych w Polsce

15 lipiec 2013

Już po raz kolejny Computerworld opublikował prestiżowy raport dotyczący polskiego rynku informatycznego - TOP 200.  Ranking ten jest największym zestawieniem branży IT w Polsce, zawierającym dane finansowe największych firm informatycznych oraz telekomunikacyjnych. Powstaje na bazie wyników 271 firm z sektora nowych technologii, które w poprzednim roku osiągnęły sprzedaż powyżej 1 mln zł.

Z tegorocznego raportu wynika, że wzrost rynku informatycznego wyniósł 8,9% w porównaniu z rokiem 2011 i jest wyższy w porównaniu z rokiem poprzednim. Zestawienie potwierdza dobrą sytuację branży i jej bardzo szybki rozwój.

REKORD SI od wielu lat zajmuje dobre miejsce wśród największych firm działających na polskim rynku IT, systematycznie pnąc się w górę rankingów. W zestawieniach z 2012 roku przesunął się  jednak  nieznacznie w dół.  Niewielki spadek sprzedaży w minionym roku związany jest z realizacją przez REKORD SI sporej liczby projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej, których harmonogramy realizacji często  zbiegają się w czasie, tworząc w jednym momencie nadwyżkę przychodów, co w konsekwencji w innym czasie odbija się korekcyjnym spadkiem. Dlatego, aby zobaczyć rzetelny obraz kondycji REKORD SI, należy wziąć pod uwagę poza rokiem 2012 również lata 2011 i 2013. W 2011 roku firma zanotowała znaczący 55% wzrost sprzedaży, podobna sytuacja będzie miała miejsce w roku 2013, o którym już dzisiaj można powiedzieć, że skończy się on dla REKORD bardzo korzystnie.

Potwierdzają to zresztą dane: tylko w pierwszej połowie 2013 roku sprzedaż produktów firmy w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2012 roku wzrosła aż o 69%, a w stosunku do analogicznego okresu w rekordowym 2011 roku o 25%.


Prognozy dla branży na kolejny rok są optymistyczne, aż 70% firm informatycznych przewiduje poprawę koniunktury na rynku informatycznym, a dane firmy Rekord SI już potwierdzają te przewidywania. Wierzymy, że dobra sytuacja biznesowa w bieżącym roku będzie widoczna w kolejnym raporcie Computerworld TOP 200.

Pełne rankingi można zobaczyć na stronie http://www.computerworld.pl/top/