XXIV edycja Medalu Europejskiego dla Wyrobów i Usług 2013

08 lipiec 2013

Business Centre Club po raz trzynasty nagrodził Medalem Europejskim firmy, których wyroby i usługi cechuje jakość odpowiadająca wysokim standardom europejskim. Celem przedsięwzięcia jest upublicznienie przykładów dobrej jakości i promocja metod jej osiągania.

Uroczystość wręczania Medali Europejskich odbyła się 5 czerwca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. W gronie 184 wyróżnionych przedsiębiorstw znalazła się także bielska firma Rekord SI.

Wśród produktów, które zyskały uznanie w oczach komisji, znalazł się program Odpady Komunalne - autorskie, innowacyjne rozwiązanie informatyczne, które wspomaga samorządy w zakresie gospodarki odpadami. Program, o którym mowa, pracuje w zintegrowanym środowisku pakietu Ratusz i realizuje wszystkie obowiązki gminy wynikające z nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, od ewidencji nieruchomości, z których wywożone są odpady, poprzez możliwość składania deklaracji przez internet, możliwość wykorzystywania kodów kreskowych na decyzjach, aż po rozliczanie otrzymanych wpłat i generowanie raportów oraz sprawozdań zgodnie z obowiązującą ordynacją podatkową.

Aplikacja Odpady Komunalne cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów, aktualnie korzysta z niej ponad 100 gmin na terenie całego kraju.

Laureatami obecnej i poprzednich edycji konkursu Medal Europejskisą zarówno najwięksi polscy producenci, banki, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, liderzy branży budowlanej, firmy informatyczne i telekomunikacyjne, jak również mniejsze przedsiębiorstwa, znane na rynkach lokalnych.