Plebiscytowe triumfy „rekordzistów”

12 styczeń 2015
Plebiscytowe triumfy „rekordzistów”

Tygodnik „Kronika Beskidzka” ogłosił wyniki dorocznego plebiscytu na najlepszego sportowca, drużynę i trenera minionego roku.

kronika beskidzka BTS

W tegorocznej edycji plebiscytu wyboru w poszczególnych kategoriach dokonywano na podstawie wskazań dziewięcioosobowego gremium, w którego skład weszli znani w regionie działacze, trenerzy i dziennikarze. Suma głosów oddanych przez ekspertów stanowiła o końcowej klasyfikacji. Miło nam poinformować, że ubiegłoroczne sukcesy futsalowej drużyny sponsorowanej przez REKORD SI nie przeszły bez echa – w dwóch plebiscytowych kategoriach „rekordziści” znaleźli się bowiem na pierwszej pozycji.

Najlepszą Drużyną 2014 roku uznano mistrzów Polski w futsalu – Rekord Bielsko-Biała. Drugą i trzecią lokatę ex-aequo zajęły futbolistki żywieckiego Mitechu i piłkarze ekstraklasowego Podbeskidzia.

Laur i tytuł Najlepszego Trenera minionych 12-stu miesięcy przypadł w udziale szkoleniowcowi futsalowej drużyny Rekordu – Adamowi Krygerowi. Miejsca na umownym podium zajęli także – Leszek Ojrzyński (TS Podbeskidzie) i Jarosław Konior (LKS Klimczok Bystra – skoki narciarskie).

Swoją wieloletnią supremację w kategorii "Sportowiec Roku" po raz kolejny potwierdził szybowcowy mistrz świata – Sebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski). Na drugiej pozycji uplasował się skoczek narciarski – Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra), na trzeciej łuczniczka z Żywca – Natalia Leśniak. W tym prestiżowym rankingu siódmą pozycję zajął kapitan futsalowych mistrzów kraju – Piotr Szymura. W bardzo szerokim gronie pretendentów do miejsca w czołowej dziesiątce byli również inni „rekordziści” – Artur Popławski i Andrzej Szłapa.

Wszystkim wyróżnionym, a w szczególności reprezentantom Naszego klubu – serdecznie gratulujemy!