Za nami BBQ4.IT #3

15 wrzesień 2018

O tym, że da się w sposób nie tuzinkowy opowiadać o programowaniu przekonali się 7 września uczestnicy BBQ4.IT czyli już trzeciej edycji branżowej konferencji „pod chmurką”, zorganizowanej na terenie Centrum Sportu Rekord. Sponsorem i organizatorem wydarzenia była firma Rekord Systemy Informatyczne.

Zdaniem wielu uczestników tegoroczne BBQ4.IT było najlepszą z dotychczasowych imprez. Bilety wyprzedały się w ciągu niecałych dwóch dni. Ośrodek Rekordu odwiedziło blisko 300 osób, a prelekcje wygłosiło 8 wykładowców. Począwszy od pierwszej edycji, impreza jest połączeniem konferencji i spotkania przy grillu. Dodatkowo, już drugi raz z rzędu goście mogli skorzystać z infrastruktury sportowej i zagrać mecz piłki nożnej na jednym z boisk. Organizatorzy zadbali o rozrywkę, oferując możliwość wzięcia udziału w konkursach: wyścigach gokartów na trawie, strzelaniu z łuku i oddawania rzutów karnych. Wszystkie trzy dyscypliny miały też swoje cyfrowe odpowiedniki – swojego szczęścia można było spróbować na specjalnie do tego celu sprowadzonych automatach do gry. Najszybsi zwycięzcy sześciu konkursów mogli liczyć na nagrody pod postacią książek, licencji na oprogramowanie oraz drobnych gadżetów.

Chyba najbardziej znaną osobą, która przybyła na ośrodek Rekordu był Mirek Burnejko, video-blogger (MiroBurn) i prezes zarządu w firmie Chmurowisko, specjalizującej się w przetwarzaniu danych w chmurze. Wygłosił prelekcję pt. "Jak zbudować markę wokół siebie w IT, która zarabia 100,000 PLN miesięcznie (dokładne kroki)". Był to jedyny występ Mirka Burnejko na konferencji w tym roku. Ciekawy pomysł na prelekcję miał Piotr Szymura, niegdyś zawodowo grający w piłkę halową, dziś odpowiedzialny za rozwój oprogramowania w Rekord SI. Wystąpił z wykładem pt. „Czego zespoły IT mogą nauczyć się od drużyn piłkarskich?”. - Uważam, że wiele elementów, które od lat świetnie działają w zespołach sportowych, można przełożyć na zespoły IT. To właśnie IT powinno uczyć się od sportu, który ma wszak dużo dłuższą historię – mówił Piotr Szymura.

- Myślę, że patrząc na program i liczbę zainteresowanych, dochodzi się do wniosku, że na ciekawą konferencję programistyczną nie koniecznie trzeba jechać jedynie do Warszawy, Krakowa czy Wrocławia. BBQ4.IT to inicjatywa, która dorównuje tego typu imprezom, organizowanym w dużych metropoliach. A dodatkowo, towarzyszy jej przyjazna atmosfera i piękny, podgórski krajobraz – mówił w czasie rozpoczęcia imprezy Janusz Szymura, prezes Rekord SI. Kolejna edycja „konferencji programistycznej pod chmurką” już za rok.