Noworoczne spotkanie BCC z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim

11 styczeń 2019

 

Członkowie loży bielskiej Business Centre Club wraz z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim spotkali się 8 stycznia 2019 roku w restauracji Nowy Świat w Bielsku-Białej. Przedsiębiorcy z Podbeskidzia zapoznali się z planami prezydenta, związanymi z szeroko rozumianym biznesem. Uczestnicy spotkania poruszyli wiele tematów gospodarczych i przedstawili swoje oczekiwania wobec współpracy pomiędzy gminą a biznesem w bieżącej kadencji władz miasta. 

Spotkanie otworzył kanclerz loży bielskiej Janusz Szymura, witając gości oraz życząc wszystkiego najlepszego w nowym 2019 roku. - Już po paru tygodniach, jakie upłynęły od zaprzysiężenia nowego prezydenta, zauważyć można zmianę klimatu, jeśli chodzi o komunikację z władzami Bielska-Białej. Czuć ożywczy powiew z ratusza, a to dobrze rokuje dla biznesu - myślę, że to również opinia wielu przedsiębiorców z naszego miasta - mówił Janusz Szymura. 

Następnie głos zabrał prezydent Bielska-Białej, podkreślając w swojej wypowiedzi, że miasto znajduje się w dobrej kondycji ekonomicznej. Widać to chociażby po niskim poziomie bezrobocia w Bielsku-Białej. Jednak drugą stroną tego zjawiska jest brak pracowników, który odczuwają lokalne firmy. Dlatego tak ważnym wyzwaniem dla władz miasta, a zwłaszcza bielskich uczelni wyższych jest kształcenie absolwentów, którzy będą w stanie wypełnić luki na rynku pracy.

Swoimi refleksjami podzielili się również nowi członkowie loży bielskiej BCC: prezes zarządu Eka Medica Jarosław Rozmus, prezes zarządu Business Partners Club Petr Sznapka, prezes zarządu Kelvin Jerzy Kasza i prezes zarządu Elbis Czesław Biskup. Na spotkaniu obecny był nowy prezes zarządu Aqua S.A. Krzysztof Michalski, który objął to stanowisko z końcem 2018 roku. Na zakończenie prezentacji nowych członków głos zabrał rektor Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku-Białej prof. dr hab. Jarosław Janicki, który podkreślał ważną rolę jedynej publicznej uczelni wyższej na Podbeskidziu, która dostarcza wykwalifikowanych kadr dla bielskich przedsiębiorstw. Podczas spotkania wielokrotnie padało hasło współpracy na linii samorządu oraz biznesu. Patrząc na nowy kierunek rozwoju miasta i przysłuchując się opiniom uczestników wieczoru, podejrzewać można, że dialog ten będzie się w najbliższych latach pogłębiał.