BTS REKORD na UEFA Futsal Champions League w Pradze

29 październik 2019

W dniach od 10 do 13 października 2019 roku drużyna sponsorowanego przez REKORD SI mistrza Polski w futsalu BTS-u REKORD uczestniczyła w rozgrywkach Main Round UEFA Futsal Champions League w czeskiej Pradze. Po zaciętych meczach z rywalami z grupy śmierci" „Rekordzistom” niestety nie udało się awansować do fazy Elite Round.

Mecz z Luxol St. Andrews z Malty zakończył się wynikiem 3:1 dla drużyny z Bielska-Białej. Gorzej wypadło spotkanie z FK Csikszereda z Rumunii, który wygrał z Rekordem 2:1. Ostatni, najważniejszy mecz o awans do Elite Round ze Spartą Praga przypieczętował konieczność powrotu do domu zespołu z Cygańskiego Lasu. Czesi zwyciężyli, kończąc spotkanie wynikiem 4:1.

- Na pewno oczekiwania były inne. Byliśmy optymistycznie nastawieni, pomimo że zdawaliśmy sobie sprawę z poziomu całej grupy. Pozostaje niedosyt, choć trzeba przyznać, że dwa pierwsze mecze zagraliśmy naprawdę dobrze. Przed nami jednak jeszcze dużo pracy, która będzie potrzebna, aby nauczyć się wygrywać z drużynami tej klasy, co Sparta Praga na ich własnym terenie – mówił na gorąco po ostatnim meczu Rekordzistów trener Andrzej Szłapa.

- To nie był łatwy turniej, a awansować mógł tylko jeden zespół z grupy. Nie osiągnęliśmy głównego celu, jakim był awans, ale jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy reprezentować na arenie międzynarodowej nasz klub, miasto Bielsko-Białą i nasz kraj – mówił prezes Janusz Szymura.

Awans do futsalowej elity wywalczyła najskuteczniejsza w turnieju ekipa Sparty Praga, która skupiła najwięcej indywidualności (w przenośni i dosłownie) w turniejowym kwartecie. Na drugim miejscu zawody ukończyli prezentujący ujmujący futsal mistrzowie Rumunii. Na trzeciej pozycji „Rekordziści”, którym niestety wiatr nie powiał w żagle. Ostatnie miejsce przypadło bardzo ciekawemu, choć zapewne zbyt późno skompletowanemu, maltańskiemu Luxol St. Andrews.

Więcej informacji na stronie klubu