Wdrażamy rozwiązania ERP w Spomasz Nakło Sp. z o.o.

09 kwiecień 2021

1 kwietnia 2021 r. ruszyły prace nad wdrożeniem systemu REKORD.ERP w firmie SPOMASZ Nakło Sp. z o. o. Działające od 1945 roku przedsiębiorstwo z branży metalowej zajmuje się produkcją urządzeń gastronomicznych (maszyny wieloczynnościowe, urządzenia do obróbki mięs i warzyw). Aktualnie firma rozwija drugą gałąź produkcji, jaką są metalowe konstrukcje do fotowoltaiki.

W zakres wdrożenia wchodzić będą następujące elementy:

  • pakiet Produkcja i Logistyka, a w jego ramach planuje się wdrożenie modułów Technicznego Przygotowania Produkcji (TPP), Sterowania Produkcją/Planowania, Rejestracji Produkcji, Rozdzielcy Produkcji, Zamówień Własnych, Magazynu, Systemu Kontroli Jakości, Fakturowania, Zamówień Obcych/Sprzedaży, Rejestracji Halowej,
  • pakiet Finanse z planowanymi do wdrożenia modułami Finansów-Księgowości, eDeklaracji, Kosztów, Przelewów, Wyciągów Bankowych, Środków Trwałych,
  • pakiet Zasoby Ludzkie z planowanymi do wdrożenia modułami Płac, PPK, Przelewów, Kadr,
  • NEST konektor – aplikacja do wymiany informacji z systemem Sigma.Nest

W ramach harmonogramu wdrożenia przewiduje się zamodelowanie procesów do 31 lipca br. Następnie ruszą prace nad wdrożeniem poszczególnych pakietów oprogramowania.

- Etap zerowy wdrożenia w firmie Spomasz Sp. z o.o. w Nakle będzie obejmował rozpoznanie kluczowych wymagań klienta  w odniesieniu do systemu Rekord.ERP. Na podstawie wywiadów bezpośrednich z pracownikami, dokumentacji konstrukcyjnej i technologicznej oraz opisu procesów produkcyjnych i logistycznych zaproponowany zostanie model funkcjonalny działania systemu, oparty na rzeczywistych specyfikacjach konstrukcyjno-technologicznych wyrobów. Model zostanie zaprezentowany zarządowi i pracownikom nadzoru w celu weryfikacji określonych wymagań i będzie stanowił podstawę wdrożenia systemu. Takie podejście gwarantuje wysoką skuteczność i efektywność czasową wdrożenia systemu Rekord.ERP – mówi prof. Sławomir Kłos, główny konsultant koordynujący prace na etapie modelowania ze strony REKORDU SI.