XX Forum Użytkowników Pakietu Rekord.ERP

06 październik 2021

W dniach 29-30 września odbyło się XX Forum Użytkowników Pakietu Rekord.ERP. Po rocznej przerwie w organizacji wydarzenia na miejscu (w zeszłym roku z  powodu pandemii Forum odbyło się zdalnie), powróciliśmy z bogatym programem konferencji.

Główne przesłania tegorocznego eventu to: konieczność otwarcia się na aplikacje 3W, przejście na nowy moduł finansowo-księgowy oraz przechodzenie na system PostgreSQL. Prelegenci z Pionu ERP mówili o nowych funkcjonalnościach w pakiecie Rekord.ERP. Istotne miejsce zajął temat internetowych kanałów sprzedaży i zakupów - eSprzedaży, B2B, ePrzedstawiciela EDI i webEDI (eDostawcy). Z powodu ograniczeń związanych z pandemią, rozwiązania do sprzedaży bezpośredniej są dziś jeszcze bardziej potrzebne. Sporym zainteresowaniem cieszył się robot Ania do zdalnej obsługi kientów, który zaprezentował jeden z klientów (więcej poniżej).

Ponadto, prelekcje objęły takie tematy jak: nowe rozwiązania finansowo-księgowe, nowa aplikacja Rejestry do prowadzenia rejestrów i ewidencji, nowa Nota Płacowa, podsumowanie akcji PPK i dodatkowe funkcjonalności modułu PPK, rozwiązania do rejestracji produkcji, wspomaganie obsługi lokalizacji magazynowych, nowości interfejsowe i w obszarze modułu FK XE.

Podczas Forum rozstrzygnięto także kolejną edycję konkursu na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem. Pierwsze trzy miejsca zajęli:

  • AGICO Sp. z o.o. za „Planowanie przypływów pieniężnych oraz zajętości mocy produkcyjnych” - Pan Michał Sieradzki (3. miejsce),
  • LYS FUSION POLAND Sp. z o.o. - "Reorganizacja przepływu materiałów i zaopatrzenia linii produkcyjnych w firmie Lys Fusion z wykorzystaniem pociągu logistycznego – Pan Artur Mucha (2. miejsce),
  • ELEKTROMETAL S. A.- "Obsługa zamówień przez roboty. Ania - robot zatrudniony przez Elektrometal S.A. do obsługi dostawców – Pan Bogdan Gawełek (1. miejsce)

Jak zwykle, nie zabrakło też integracji. Wieczorem, w pierwszy dzień konferencji rozegrany został mecz piłki halowej z udziałem klientów i pracowników Rekordu SI, a na sam koniec dnia gości bawił znany aktor i artysta kabaretowy Krzysztof Respondek. 

 

Relacja filmowa z wydarzenia: