Forum Użytkowników Pakietu Ratusz po raz XXI!

14 czerwiec 2022

W dniach 9-10 czerwca 2022 r. odbyła się kolejna edycja Forum Użytkowników Pakietu Ratusz. Wydarzenie odbyło się na terenie Rekordu SI oraz Centrum Sportu Rekord. Na początku o kierunkach rozwoju firmy oraz pakietu Ratusz opowiedzieli Janusz Szymura i Piotr Szymura. Następnie temat eDokumentu 3 – jego architektury i funkcji - omówili Wojciech Sikora i Paweł Pietraszko. Kolejnymi tematami pierwszego dnia były Rejestry (Wojciech Sikora, Joanna Łaczny) oraz rozwiązania dla mieszkańców zawarte w Ratusz24 JST Online (Robert Gawlak, Marcin Król). Nie zabrakło też prac nadesłanych przez naszych klientów w ramach konkursu „Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych w samorządzie”.

Zwycięzcy konkursu:

  1. Urząd Miasta i Gminy Wieliczka Jacek Jarosz
  2. Urząd Gminy i Miasta Goleniów Andrzej Krause
  3. Urząd Gminy Brzeszcze Marcin Machalica

Ponadto Andrzej Kuźba z Urzędu Miasta Gorzów Wielkopolski otrzymał wyróżnienie „w dowód uznania i podziękowanie za skuteczne i profesjonalne kierowanie projektem”. Z kolei Marcin Matyga z Centrum usług Wspólnych w Tychach i Paweł Bielicki z Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej otrzymali podziękowanie „w dowód uznania profesjonalizmu zawodowego oraz z podziękowaniem za wieloletnią, bardzo dobrą współpracę”.

Drugiego dnia Jacek Jaworowski zaprezentował nowość czyli moduł Delegacje, Mirosława Gawęda mówiła o nowych rozwiązaniach w systemach księgowo-budżetowych, a Dariusz Kolarczyk o zmianach w systemie kadrowo-płacowym związanych z „Polskim Ładem”. Na sam koniec Tomasz Borecki przybliżył zebranym temat ePUAP-u dla decyzji podatkowych i elektronicznych tytułów wykonawczych w administracji skarbowej.

Konferencja jak zwykle była okazją do wielu rozmów i indywidualnych konsultacji. Ponadto, rozegrano mecz piłki nożnej między reprezentacją Rekordu SI i klientami, zakończony wynikiem 5:1 dla gospodarzy.