Do końca czerwca 2015 roku w Gminie Lędziny wdrożony zostanie portal usług dla mieszkańców i przedsiębiorstw e-Urząd, którego uzupełnieniem będzie rozwiązanie wykorzystujące wizualizację na mapach. Umowa w tej sprawie została podpisana 15 kwietnia br. przez Burmistrza Miasta Lędziny – Krystynę Wróbel oraz prezesa firmy REKORD SI - Janusza Szymurę.

Zadanie realizowane będzie w trzech etapach: pierwszy obejmie dostawę sprzętu komputerowego oraz infrastruktury sieciowej, drugi - dostawę licencji i wdrożenie portalu e-Urząd oraz Systemu Informacji Przestrzennej, a trzeci - szkolenia użytkowników i administratorów w zakresie wdrożonych rozwiązań. Wynikiem będzie większa efektywność działań Gminy - dzięki udostępnianiu informacji w Internecie zmniejszy się ilość wizyt w urzędzie, co przełoży się na ograniczenie kosztów urzędu i obywatela, skróci czas dotarcia do informacji i zwiększy przejrzystość pracy instytucji. Nowe rozwiązania będą narzędziem pomocnym dla zarządu gminy i radnych, staną się także efektywną formą promocji i komunikacji z mieszkańcami.

Realizacja projektu o wartości 904.623,92 zł jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

AK