Dnia 6 kwietnia 2011 roku w Urzędzie Gminy Czorsztyn z siedzibą w Maniowach miało miejsce podpisanie umowy przez Wójta Gminy Tadeusza Wacha  przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Pani Małgorzaty Grywalskiej oraz Prezesa Firmy REKORD Systemy Informatyczne sp. z o.o. Pana Janusza Szymurę.

Umowa dotyczy zamówienia na realizację zadania pt.” Utworzenie Zintegrowanego Systemu Wspomagania Zarządzania w administracji publicznej wraz z zapewnieniem  świadczenia e- Usług Innowacyjny Czorsztyn”.  Łączna wartość umowy opiewa na kwotę 541 659,53 zł brutto i obejmuje:

  • dostawę infrastruktury sprzętowej
  • dostawę i wdrożenie aplikacji dziedzinowych do obsługi podatków lokalnych,płacowo- kadrowych, systemów ewidencyjnych, finansowych i analitycznych
  • kompleksową implementację systemu Urząd wraz ze zintegrowanym systemem obiegu dokumentów

Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Na koniec warto wspomnieć kilka słów o Gminie Czorsztyn, w której ma miejsce realizacja wcześniej wspomnianego projektu.
Na granicy Gorców, Pienin i Spisza znajduję się zachwycający obszar Gminy Czorsztyn o powierzchni 6172ha. Czorsztyn jest miejscowością położoną w województwie małopolskim w powiecie nowotarskim. Charakteryzuje się niezwykle rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i wypoczynkową. Niewątpliwe jedną z największych atrakcji tejże miejscowości jest zalew Czorsztyński, powstały poprzez spiętrzenie wód Dunajca zaporą mierzącą 404 metrów długości  i 56 wysokości. Na obszarze jeziora znajdziemy przystań statków spacerowych i gondoli oraz liczne miejsca do wypoczynku i wędkowania. Ziemia Czorsztyńska może się również pochwalić zagospodarowanymi stokami górskimi, malowniczymi ruinami zamku , których najważniejszą część stanowi czworoboczna wieża i przylegające do niej mury, a częściowo zrekonstruowane piwnice stanowią  część  muzealną.

Opracowała: Agnieszka Gnutek