Fundacja Centrum Nowych Technologii


ogłasza konkurs pt:

Innowacyjne rozwiązania informatyczne w samorządzie

W procesie budowy Społeczeństwa Informacyjnego, administracja publiczna odgrywa kluczową rolę. To w tych strukturach codziennie przetwarzane są miliony informacji pozwalając na sprawne funkcjonowanie administracji rządowej oraz samorządowej na poziomie lokalnym, regionalnym i globalnym. Jak wynika z badań to do urzędów w pierwszej kolejności trafiają nowoczesne rozwiązania informatyczne, które  pomagają w racjonalnym gospodarowaniu zgromadzonymi zasobami informacji. To również w urzędach powstają nowe koncepcje rozwiązań dla procesów administracyjnych, które wdrożone w praktyce czynią te urzędy przyjazne dla obywatela.

Założeniem Konkursu organizowanego  przez Fundację Centrum Nowych Technologii jest promocja najciekawszych pomysłów i rozwiązań informatycznych skierowanych do administracji publicznej - wdrożonych, wdrażanych lub pozostających jeszcze na etapie koncepcyjnym, które dzięki swojej innowacyjności, rozwiązaniom technologicznym oraz organizacyjnym urzeczywistniają i przybliżają ideę Społeczeństwa Informacyjnego

Osoby zainteresowane udziałem w Konkursie proszone są o przesłanie prezentacji (maksymalnie 15 slajdów) oraz krótkiego opisu projektu (maksymalnie strona A4) do 22 maja 2012 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Józefa Matuszka, wybierze trzy prezentacje, które zostaną nagrodzone. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne w wysokości: I miejsce 2500zł, II miejsce 1500zł, III miejsce 750zł. Nagrody zostaną wręczone na corocznej konferencji Forum Użytkowników Pakietu RATUSZ, która odbędzie się 24 - 25 maja 2012 roku. Nagrodzone osoby zostaną poproszone o przedstawienie swojej prezentacji na konferencji. Osoby, biorące udział w konkursie swoim uczestnictwem automatycznie  wyrażają zgodę na opublikowanie opisów i wyników konkursu oraz na przetwarzanie danych osobowych dla celów konkursowych. Dodatkowych informacji udziela przedstawiciel fundacji Paweł Pajor pod numerem telefonu: 516 044 218.