III   KONKURS

na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych

w administracji publicznej


Fundacja Centrum Nowych Technologii

ogłasza konkurs pt:

„Innowacyjne rozwiązania informatyczne w samorządzie”


W procesie budowy Społeczeństwa Informacyjnego, administracja publiczna odgrywa kluczową rolę. To w tych strukturach codziennie przetwarzane są miliony informacji pozwalając na sprawne funkcjonowanie administracji rządowej oraz samorządowej na poziomie lokalnym, regionalnym i globalnym. Jak wynika z badań to do urzędów w pierwszej kolejności trafiają nowoczesne rozwiązania informatyczne, które pomagają w racjonalnym gospodarowaniu zgromadzonymi zasobami informacji. Również to również w urzędach powstają nowe koncepcje rozwiązań dla procesów administracyjnych, które wdrożone w praktyce czynią te urzędy przyjazne dla obywatela i przedsiębiorców.

Założeniem Konkursu organizowanego przez Fundację Centrum Nowych Technologii jest promocja najciekawszych pomysłów i rozwiązań informatycznych skierowanych do administracji publicznej - wdrożonych, wdrażanych lub pozostających jeszcze na etapie koncepcyjnym, które dzięki swojej innowacyjności, rozwiązaniom technologicznym oraz organizacyjnym urzeczywistniają i przybliżają ideę Społeczeństwa Informacyjnego

Osoby zainteresowane udziałem w Konkursie proszone są o przesłanie prezentacji (maksymalnie do 15 slajdów) oraz krótkiego opisu projektu (maksymalnie jedna strona A4) do 02 czerwca 2013 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Józefa Matuszka, wybierze trzy prezentacje, które zostaną nagrodzone. Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe w wysokości:

I miejsce 2500zł
II miejsce 1500zł
III miejsce 750zł.

Nagrody zostaną wręczone w trakcie corocznej konferencji Forum Użytkowników Pakietu RATUSZ, która odbędzie się 6 – 7 czerwca 2013 roku, na której uczestnicy konkursu zostaną poproszeni o przedstawienie swoich prezentacji.

Osoby, biorące udział w konkursie, automatycznie wyrażają zgodę na opublikowanie opisów i wyników konkursu oraz na przetwarzanie danych osobowych dla celów konkursowych. Dodatkowych informacji udziela Paweł Pajor, Dyrektor Fundacji Centrum Nowych Technologii, pod numerem telefonu: 516 044 218.