O firmie

 

Firma REKORD SI została założona w 1989 roku przez Janusza Szymurę. Przez ponad 30 lat swojego istnienia na polskim rynku oprogramowania, stała się firmą o ogólnokrajowym zasięgu, oferującą najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne dla jednostek administracji publicznej i przedsiębiorstw produkcyjnych.

REKORD SI jest producentem dwóch autorskich pakietów oprogramowania:

Firma świadczy pełen zakres usług: od konsultingu, dostawy sprzętu, rozwiązań internetowych, integracji oprogramowania, dostosowania systemów informatycznych do potrzeb klienta, aż po opiekę wdrożeniową, usługi szkoleniowe oraz serwis posprzedażowy. Z usług REKORDU korzysta ponad 300 jednostek administracji publicznej oraz ponad 200 przedsiębiorstw na terenie całego kraju.

REKORD SI działa w oparciu o System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodny z wymaganiami ISO/IEC 27001:2005 w zakresie projektowania, wdrażania i utrzymywania oprogramowania, wspomagającego prace przedsiębiorstw oraz jednostek administracji publicznej zgodnie z Deklaracją Stosowania c.2 z dnia 06.12.2010. Firma stosuje ponadto strategię zarządzania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w oparciu o działalność zgodną z międzynarodową normą ISO 26000 w obszarze zaangażowania społecznego.

Będąc mecenasem Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego REKORD, spółka wspiera rozwój kultury fizycznej poprzez finansowanie zajęć sportowo – szkoleniowych dla ponad trzystu młodych zawodników. Klub posiada drużyny seniorów w III lidze piłki nożnej, w Ekstraklasie Futsalu oraz ekstralidze kobiecej piłki nożnej. Drużyna futsalistów BTS REKORD ma na swoim koncie wielokrotne tytuły Mistrza Polski, a także kilkukrotne zdobycie Halowego Pucharu Polski oraz Superpucharu Polski. „Rekordziści” brali również udział w rozgrywkach UEFA Futsal Champions League, awansując do faz elite round oraz main round, mając na swoim koncie m. in. grę z zespołem FC Barcelona.

Firma Rekord SI jest właścicielem:

Od września 2010 roku Beskidzkie Towarzystwo Sportowe REKORD prowadzi działalność w zakresie edukacji młodzieży w ramach niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, w której uczą się i szkolą młodzi wychowankowie klubu. W 2012 roku zrealizowana została inwestycja związana z budową nowego obiektu szkolnego wraz z zapleczem sportowym. Trzykondygnacyjna placówka mieści m.in. klasy lekcyjne, pracownie – komputerową i językową, aulę, bibliotekę oraz zaplecze socjalne. W szkole uczy się ponad 200 uczniów. 

Przy kompleksie sportowym usytuowane jest nowoczesne Centrum Szkoleniowe, które wraz z zapleczem hotelowym i gastronomicznym przystosowane jest do przeprowadzania profesjonalnych prezentacji i seminariów, między innymi dla klientów REKORD SI.