CSR

csr

csr

Kreatywność, pasja i odpowiedzialność – to wartości, którymi kieruje się Grupa REKORD. Wchodząca w skład grupy firma REKORD SI od lat realizuje szereg działań w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Lider biznesu

REKORD SI działa w zgodzie z międzynarodową normą ISO 26000 w obszarze zaangażowania społecznego. Od 2000 roku corocznie poddaje się weryfikacji w zakresie przestrzegania zasad etyki prowadzonej działalności gospodarczej, uzyskując certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”. REKORD SI jest sześciokrotnym laureatem statuetki - nagrody głównej konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz diamentowej statuetki za wieloletni udział w programie. Firma została wyróżniona Złotą Statuetką Lidera Polskiego Biznesu (2009), do której otrzymała już 10 diamentów, a także Platynową Statuetką Lidera Polskiego Biznesu (2024).

Aż cztery razy REKORD SI wybierano Firmą Roku Bielska-Białej, a w 2019 roku Janusz Szymura otrzymał z rąk Prezydenta Bielska-Białej najważniejszą nagrodę w mieście, prestiżowego Złotego Dedala. Dziesięć razy REKORD SI otrzymał za swoje produkty „Medal Europejski”. Pełna informacja o wszystkich nagrodach, jakie otrzymała firma, znajduje się w sekcji nagrody.

REKORD SI należy również do kilku branżowych, regionalnych organizacji biznesowych wśród których wymienić trzeba Śląski Klub Biznesu i Beskidzką Izbę Gospodarczą. 

Nie tylko IT

REKORD SI angażuje się społecznie niemal od początku swojej działalności, a pierwszą znaczącą w tym zakresie inicjatywą była pomoc dla amatorskiego klubu sportowego, założonego w 1994 roku przez grupę animatorów życia sportowego z Lipnika, dzielnicy Bielska-Białej. Dzięki umowie z Miastem Bielskiem-Białą z 2000 roku, REKORD wziął w dzierżawę teren ze zdewastowanym ośrodkiem sportowo-szkoleniowym przy ulicy Startowej 13 w dzielnicy Cygański Las w Bielsku-Białej, a następnie przeprowadził kompleksową modernizację obiektu, do którego przeniesiono klub. Dało to początek Beskidzkiemu Towarzystwu Sportowemu REKORD, którego sponsorem strategicznym i mecenasem stała się firma REKORD SI i jej właściciel.

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe REKORD posiada trzy drużyny seniorskie. Zespół futsalowy występuje na szczeblu ekstraklasy i jest aktualnym Wicemistrzem Polski. Wielu naszych zawodników powoływanych jest do drużyn reprezentacji Polski. Drużyna seniorów piłki nożnej na co dzień rywalizuje w III lidze. Sukcesy odnotowuje też drużyna kobieca występująca w "Orlen" Ekstralidze Kobiet.

Drużyna piłki halowej REKORD Bielsko-Biała ma na swoim koncie sześciokrotny tytuł Mistrza Polski, pięć Halowych Pucharów Polski oraz pięć Superpucharów Polski w futsalu. „Rekordziści” brali również udział w rozgrywkach UEFA Futsal Champions League, awansując do faz Elite Round oraz Main Round, mając na swoim koncie m. in. grę z zespołem FC Barcelona. BTS REKORD był również jednym z inicjatorów powstania Ekstraklasy Futsalu - organizacji skupiającej w sobie wszystkie kluby w najwyższej klasie rozgrywkowej.

We wrześniu 2010 roku BTS REKORD podjął decyzję o zakupie licencji na prowadzenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Rok później zapadła decyzja o budowie na gruncie dzierżawionym od gminy nowego budynku szkolnego wraz z boiskami, który został oddany do użytku we wrześniu 2012 roku. W szkole uczy się ponad 200 uczniów, którzy rozwijają swoje umiejętności podczas lekcji oraz treningów piłkarskich. Przy kompleksie sportowym usytuowane jest nowoczesne Centrum Sportowo - Szkoleniowe, które wraz z zapleczem hotelowym i gastronomicznym stanowi idealne miejsce do organizacji profesjonalnych prezentacji i seminariów. Jest też chętnie wykorzystywane przez mieszkańców i firmy regionu Podbeskidzia, między innymi do: rozgrywek amatorskich, turniejów piłkarskich, imprez rekreacyjnych, biesiad i wielu innych.

Wspieramy wartościowe inicjatywy

REKORD SI jest współorganizatorem wielu imprez i inicjatyw sportowych, spośród których można wymienić:

Spółka przekazuje ponadto darowizny na szereg inicjatyw podejmowanych przez organizacje kulturalne. Od lat współfinansujemy:

Wspieramy również szereg cennych inicjatyw w okolicznych gminach, jak chocby:

REKORD SI współpracuje z wieloma uczelniami wyższymi (Uniwersytet Bielsko-Bialski, Uniwersytet Zielonogórski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej, Akademia WSB w Cieszynie, Małopolska Publiczna Uczelnia im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu). Każdego roku studenci kierunków informatycznych z lokalnych uczelni mają możliwość odbycia praktyk w naszej firmie. Jednocześnie wspieramy uczelniane koła naukowe, z którymi mieliśmy okazję realizować kilka projektów naukowych.

Wspieramy też inicjatywy charytatywne i oświatowe:

W okresie pandemii koronawirusa COVID-19 wsparliśmy beskidzką onkologię, włączając się w zainicjowaną przez Business Centre Club akcję "Biznes szpitalom", pomagając zebrać środki na zakup masek i kombinezonów ochronnych. Z kolei Wydział Nauk o Zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej zakupił wyposażenie niezbędne dla celów szkolenia kadry ratowników medycznych i pielęgniarek z pomocą m. in. zbiórki społecznej uruchomionej przez Grupę REKORD.
Po ataku Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku przyjęliśmy grupę uchodzców do naszego hotelu, organizowaliśmy czas wolny dzieciom oraz kilka zbiórek dla uchodzców i mieszkańców terenów objętych działaniami wojennymi.

Inicjator BBQ4.IT

Od 2016 roku REKORD SI jest organizatorem konferencji programistycznej BBQ4.IT, na którą z całej Polski przyjeżdżało co roku kilkaset osób zainteresowanych rozwojem branży IT. Przez kolejne lata programistyczna konferencja „pod chmurką” BBQ4.IT przyciągała do Bielska-Białej fanów IT, którzy przy grillu bawili się, dyskutowali i słuchali prelekcji. Końcowe wykłady odbywały się w Centrum Sportu REKORD w Cygańskim Lesie.

W 2019 roku konferencja przerodziła się w tygodniowy festiwal BBDays4.IT, podczas którego zainteresowani mogli wziąć udział w szeregu konferencji, dniach otwartych firm, meetupach czy hackathonie na Górze Szyndzielnia. Impreza przyciągnęła w sumie ponad 1500 chętnych. W organizację festiwalu zaangażowanych było i jest w sumie kilkadziesiąt firm z branży ICT, organizacji branżowych i uczelni. Wydarzenie swoim patronatem obejmuje Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Na przestrzeni lat zarówno na konferencji jak i na festiwalu podejmowanych było mnóstwo, różnorodnych tematów związanych z branżą IT. Warto wymienić tylko kilka przykładów:

  • kreatywność w pracy programisty,
  • praca i tworzenie Open Source,
  • praca w systemach rozproszonych,
  • druk 3D, technologie VR i AR,
  • rynek pracy IT a perspektywy rozwoju polskiej strategii cyberbezpieczeństwa,
  • lokalny rynek gier komputerowych

Festiwal dodatkowo promuje Bielsko-Białą jako miasto nowoczesne i przyjazne, w którym specjaliści z branży IT nie tylko znajdują dobrą pracę, ale też miejsce do mieszkania i aktywnego wypoczynku.

Zapraszamy do odwiedzenia festiwalowych kanałów social media:
https://www.facebook.com/bbdays4.it

https://www.facebook.com/bbq4it

https://www.instagram.com/bbdays4.it/

https://www.linkedin.com/company/bbdays4it