Platyna BCC dla Rekordu

W sobotę 27 stycznia 2024 r. w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw odbył się finał 31. edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu, którego organizatorem jest Business Centre Club. Prezes Janusz Szymura odebrał Platynową Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu – za wyjątkowe osiągnięcia biznesowe.

Platynowe Statuetki Lidera Polskiego Biznesu wręczone zostały po raz pierwszy i otrzymało je w sumie 20 firm. Do tej pory laureaci konkursu otrzymywali nominacje do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, a firmy, które utrzymały bądź poprawiły swoją pozycję na rynku, ubiegały się o diamenty do Złotych Statuetek. Tak było i tym razem, lecz nowością były Platynowe Statuetki - nagrody dedykowane wieloletnim uczestnikom konkursu, którzy w poprzednich latach otrzymali już Złote Statuetki oraz diamenty. Rekord SI otrzymał Złotą Statuetkę w 2009 r., a w kolejnych latach firma odbierała diamenty do statuetki.
- Platynowa Statuetka to jedna z najważniejszych nagród, jakie otrzymaliśmy w historii firmy, obok sześciu nagród głównych - statuetek Przedsiębiorstwa Fair Play, które wręcza Krajowa Izba Gospodarcza, a także Złotego Dedala w konkursie Prezydenta Miasta Bielska-Białej. To dowody na to, że jesteśmy doceniani zarówno w skali ogólnopolskiej, jak też lokalnej – mówi Prezes Szymura.
BCC przyznał dwie nagrody specjalne: Ministrowi Sprawiedliwości prof. Adamowi Bodnarowi oraz Ambasadorowi Stanów Zjednoczonych w Polsce – Markowi Brzezinskiemu. BCC przyznaje nagrody specjalne konkursu Lider Polskiego Biznesu wybitnym osobistościom spoza środowiska przedsiębiorców, które istotnie przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. Dotychczas otrzymali je m.in.: Margaret Thatcher, Angela Merkel, George Bush, Jerzy Buzek, Madeleine Albright, Jacques Chirac, Lech Wałęsa, Tony Blair, Bronisław Geremek i ks. Adam Boniecki.
Lider Polskiego Biznesu jest nagrodą dla firm i przedsiębiorców osiągających najlepsze wyniki finansowe w danym roku, oferujących produkty i usługi o wysokiej jakości oraz realizujących zasady społecznej odpowiedzialności biznesu – tym samym przyczyniających się do rozwoju polskiej gospodarki. W tegorocznej gali udział wzięło około 600 osób. Z regionu Bielska-Białej w gronie laureatów Platynowej Statuetki poza Rekordem SI znalazła się jeszcze firma Mangata Holding S.A.